+48 604 637 624
www.progreswarszawa.pl

O NAS

Akademia Piłkarska Progres Warszawa jest szkołą piłkarską dla dzieci i młodzieży.

Myślą przewodnią powstania Akademii było stworzenie pełnego zaplecza treningowego i socjalnego dla młodych adeptów piłki nożnej do optymalnego i kompleksowego rozwoju sportowego.

Obecnie Akademia Progres Warszawa na terenie 25000 m. posiada pełnowymiarowe boisko trawiaste 105x60,95x55 boisko ze sztuczną trawą 64x36, 60x40 tzw. klatkę do małych gier 20x12 oraz boisko do piłki plażowej 14x30. Klub ma swoją szatnie i wyposażenie socjalne. Nowa inwestycja jest planowana na kolejnych 7000 m.

Dlaczego AP PROGRES WARSZAWA?

Odpowiedź jest prosta, chcemy stworzyć klub, w którym zawodnicy, którzy chcą się rozwijać znajdą w jednym miejscu maksymalny zakres zajęć by nie musieć dodatkowo trenować poza Klubem. 

W zagranicznych dużych akademiach wręcz trenowanie poza klubem jest zakazane, w większości w Polsce zalecane. W tym momencie dochodzimy do kuriozalnych sytuacji, kiedy trener nie wie jak jego zawodnik trenuje na innych jednostkach treningowych u innych trenerów, a przecież dobiera swoją jednostkę treningową pod swojego podopiecznego (jeśli w ogóle to robi i ma nad sobą koordynatora), jednak obwarunkowaną: limitem boiska, sprzętu i czasu.

To są realia polskich klubów. Dlatego powstają różne twory jak indywidualne doszkalania, elitarne akademie, które nie są zainteresowane rozwojem zawodnika tylko zarobkiem doraźnym, nie biorąc przy tym żadnej odpowiedzialności.

Akademia Piłkarska Progres chce realizować odpowiednią liczbę treningów dla młodych adeptów, zróżnicowaną pod względami motorycznymi/technicznymi I taktycznymi, w których każdy ambitny zawodnik dostanie możliwość optymalnego treningu zaplanowanego długofalowo, z pełną odpowiedzialnością i planem na jego seniorską karierę.

Obecnie praktycznie żadna akademia czy klub piłkarski w Warszawie nie umożliwia poniżej zawodnikom poniżej U-15 gry na naturalnej trawie oraz treningu na takiej nawierzchni, która należy do nich. Są to najczęściej obiekty wynajmowane na godziny.

Naszą przewagą jest to, że mamy własną bazę i dostęp do boisk, kiedy tylko potrzebujemy. Trenowanie na nieodpowiednim sztucznym (na ogół za twardym) boisku wpływa bardzo źle na stawy skokowe, kolanowe oraz biodrowe co prowadzić może do urazów kręgosłupa lub innych wrażliwych części ciała.

Na zazdrościmy tym wszystkim, którzy trenują na co dzień na popularnych Orlikach, które powstały jako obiekty o niskich normach, a większość z nich spełniłoby zachodnich norm. Dlatego przy budowanie naszego sztucznego boiska postawiliśmy na jakość. Odpowiednio dobraliśmy warstwy podbudowy oraz nasypu, a także zakupiliśmy jedną z najlepszych na świecie sztucznych traw. Polecamy wejść na nasze boisko by samemu poczuć różnicę.

Siedziba Akademii została skrupulatnie zaplanowana, położenie pomiędzy Wilanowem, a Ursynowem w pobliżu Konstancina Jeziorna oraz 2 km od istniejącego zjazdu z Południowej Obwodnicy Warszawy i nowego Mostu, co pozwala na dotarcie do nas w ciągu 5 do 25 minut niemalże z każdego miejsca w Warszawie. 

Akademia Progres Warszawa powstawała powoli i z dużym rozmysłem. Wraz z budową zespołu rocznika 2007 powstała baza sportowa i tak małymi kroczkami doszliśmy do etapu, gdzie mogliśmy grać i trenować na własnych boiskach z zespołem, który był tworzony od podstaw. Nasi wychowankowie zadebiutowali już jako 15 latkowie w seniorskiej drużynie Progresu (obecnie A- klasa), która będzie systematycznie wzmacniana.

Naszym głównym celem jest stworzenie jak najlepszych warunków szkoleniowych i bytowych dla naszych młodych adeptów, gdyż nie ma nic ważniejszego jak profesjonalne podejście już od początku ich przygody z piłka nożną. Postanowiliśmy się skupić na graczach od najmłodszych lat oraz umożliwić im grę na naturalnych trawiastych boiskach, z właściwą do rozwoju ilością zawodników przypadających na trenera.

Akademia Progres Warszawa stawia przede wszystkim na długofalowy rozwój zawodnika, pracę nad każdym aspektem piłkarskim, czy to techniki czy motoryki. Według nas nie tylko talent się liczy, ale także ciężka praca na treningach, obozach, zajęciach indywidualnych, a w połączeniu tych czynników powstaje wielki piłkarz. Otworzyliśmy przed przyszłymi sportowcami wielką furtkę do rozwoju i samorealizacji, a także spełnienia swoich marzeń. Nasza Akademia wyznacza cel i możliwość dojścia do tego celu, ale wszystko jest w głowach i nogach naszych wychowanków.

Jako przykład może posłużyć nasza drużyna reprezentacyjna z rocznika 2007/2006 (90% to zawodnicy z rocznika 2007) i choć jest bardzo młoda stażem, to już ma za sobą bardzo dużo rozegranych turniejów i sparingów z innymi drużynami nie tylko w swoim roczniku, ale w starszym także.

Od września 2017 roku rozegraliśmy:

 • Dwa duże turnieje zagraniczne, 24 turniejów w Polsce, przepracowaliśmy 10 obozów
 • 70 sparingów z różnymi zespołami i rocznikami.
 • 80% wszystkich rozgrywanych meczy wygrywał Progres Warszawa, ale oczywiście były i porażki, z których umieliśmy wyciągnąć wnioski.

TURNIEJE

 • Uczestniczyliśmy w wielu turniejach w Polsce
 • Ostróda dla rocznika 2006, niestety zajęliśmy 3 miejsce w grupie
 • R.S Sport Nadrzecze, I miejsce
 • Konin II miejsce
 • Wągrowiec IV miejsce
 • Mewa Krubin  dla rocznika 2006 - IV miejsce
 • Delta Cup - I miejsce
 • Zakopane dla rocznika 2006 - II miejsce
 • II miejsce na turnieju w Zgierzu dla rocznika 2006
 • VII miejsce na ogólnopolskim Estima cup dla rocznika 2006
 • V miejsce na na ogólnopolskim Estima cup dla rocznika 2007
 • I miejsce na ogólnopolskim turnieju dla rocznika 2007 organizowanym przez  Wisłę Płock
 • II miejce na ogólnopolskim turnieju  w Barczewie dla rocznika 2007
 • II miejsce na turnieju w Nadrzeczu, 8 spotkań bez straty gola dla rocznika 2007
 • II miejsce na turnieju w SZALOWEJ dla rocznika 2007

Wyjechaliśmy na trzy turnieje zagraniczne do Niemiec, gdzie w kwietniu 2018 roku zajęliśmy wysokie 6 miejsce, wśród 42 renomowanych drużyn z europejskich Akademii ( graliśmy  z zespołami Eintracht, Wolverhampton, Galatasaray MSV Mainz)

 • Braliśmy udział w 2 ligach zimowych.
 • Kids Soccer League oraz Liga Zimowa R.S Sport zajmując 1 miejsce w grze z rocznikiem 2006
 • We wszystkich turniejach, ligach zimowych rozegraliśmy ponad 80 meczów (oprócz sparingów). Nasi zawodnicy wiele razy otrzymywali indywidualne wyróżnienia.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...