+48 604 637 624

W ostatni weekend wakacji rozegraliśmy ciekawy mecz z drużyną Sempa 2006. Od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę i po 20 minutach powinniśmy prowadzić 3-4 bramkami, a strzeliliśmy celnie tylko dwukrotnie. Nasi gracze przez kolejne 20 minut zmienili sposób gry, będąc przekonanym że mecz już jest wygrany i zaczęli grać wg. swojego planu indywidualnego. Efekt młodzieńczej fantazji to wynik 2-3 do przerwy, przeciwnik strzelał nam gole głownie ze stałych fragmentów gry. Po zmianie stron i krótkiej rozmowie szybko wróciliśmy do gry i już 5 minut później prowadziliśmy 4-3. W dalszej części meczu z niewiadomych przyczyn oddaliśmy gościom inicjatywę zapominając, że najlepszą obroną jest atak. Mimo wszystko graliśmy dojrzale i z pomysłem. Nasi zawodnicy wiedzą, że w meczu są różne fazy gry pod względem posiadania piłki i kontroli w meczu, muszą jedynie szybciej analizować i zmienić swój sposób zachowania na boisku, aby zawsze dążyć do przewagi nad przeciwnikiem. Dawno nie graliśmy tak zaciętego spotkania, dlatego cieszy nas fakt że Progresowcy stanęli na wysokości zadania i pokazali prawdziwy charakter pewnie zwyciężając Sempa. Po naszej stronie było wiele atutów, szczególnie: technika, szybkość gry i kreatywność- główne elementy składowe naszego zwycięstwa. W naszej drużynie zagrało jak to zwykle bywało tylko 2 graczy z rocznika 2006 pozostali to gracze urodzeni w 2007 i 2008.

Statystyki:Progres- Pogoń Grodzisk 4-0 gole: Gorzak x2, Gielecińśki, KromkaProgres- Irzyk 7-1 gole : Gorzak x3, Grudziecki, Potyra, RadolińśkiProgres- Semp gole: Gorzak, Gielecińśki, Kromka x2