+48 604 637 624
www.progreswarszawa.pl

    Akademia Piłkarska Progres Warszawa jest szkołą  piłkarską dla dzieci i młodzieży. Myślą przewodnią powstania Akademii, było stworzenie pełnego zaplecza treningowego i socjalnego dla młodych adeptów piłki nożnej do optymalnego i kompleksowego rozwoju sportowego.

    Obecnie Akademia  Progres Warszawa  na terenie 25000 m. posiada pełnowymiarowe boisko trawiaste 105x60,95x55  boisko ze sztuczną trawą 64x36, 60x40 tzw.klatkę do małych gier 20x12 oraz boisko do piłki plażowej 14x30. Klub ma swoją szatnie i wyposażenie socjalne. Nowa inwestycja jest planowana na kolejnych 7000 m.

    Wiele osób mnie pyta dlaczego  powstał Progres, po co to robie?. Odpowiedź jest prosta, chciałbym stworzyć taki klub, w którym zawodnicy, którzy chcą się rozwijać nie trenują na innych zajęciach poza klubem, żeby trenować odpowiednio, gdyż macierzysty im tego nie zapewnia. W zagranicznych dużych akademiach wręcz trenowanie poza klubem jest zakazane, w większości w Polsce zalecane. W tym momencie dochodzimy do kuriozalnych sytuacji, kiedy trener nie wie jak jego zawodnik trenuje na innych jednostkach treningowych u innych trenerów, a przecież dobiera swoją  jednostkę treningową pod swojego podopiecznego (jeśli w ogóle to robi i ma nad sobą koordynatora), jednak obwarunkowaną: limitem boiska, sprzętu i czasu - TO SĄ REALIA POLSKICH KLUBÓW. DLATEGO POWSTAJĄ RÓZNE TWORY : INDYWIDUALNE DOSZKALANIA, ELITARNE AKADEMIE, KTÓRE NIE SA ZAINTERESOWANE ROZWOJEM ZAWODNIKA TYLKO PIENIEDŹMI JEGO RODZICÓW, NIE BIORĄC PRZY TYM ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI. TO SIĘ DZIEJE PRAKTYCZNIE TYLKO W POLSCE. Z TEGO POWODU POWSTAŁ PROGRES WARSZAWA, GDYŻ CHCE REALIZOWAĆ ODPOWIEDNIĄ LICZBĘ TRENINGÓW DLA MŁODYCH ADEPTOW ZRÓŻNICOWANĄ POD WZGLĘDAMI MOTORYCZNYMI/TECHNICZNYMI I TAKTYCZNYMI,  W KTÓRYM CHCE, ABY KAŻDY AMBITNY ZAWODNIK DOSTAŁ MOŻLIWOŚĆ OPTYMALNEGO TRENINGU ZAPLANOWANEGO DLUGOFALOWO, Z PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ I PLANEM  NA JEGO SENIORSKĄ KARIERĘ. OBECNIE  PRAKTYCZNIE ŻADNA AKADEMIA I KLUB  W WARSZAWIE NIE UMOŻLIWIA PONIŻEJ U15 SWOIM ZAWODNIKOM GRY NA NATURALNEJ TRAWIE I TRENINGU NA TAKIEJ NAWIERZCHNI, KTÓRA NALEŻY DO NICH BEZPOŚREDNIO. SĄ TO NAJCZĘSCIEJ OBIEKTY WYNAJMOWANE, JESLI SĄ.. MY MAMY TĘ PRZEWAGĘ, IŻ OBIEKT NALEŻY DO NAS NA WŁASNOŚĆ. TRENOWANIE NA NIE ODPOWIEDNIM SZTUCZNYM BOISKU WPŁYWA BARDZO ŹLE NA STAWY SKOKOWE, KOLANOWE I BIODROWE CO PROWADZI PO PARU LATACH DO URAZU KRĘGOSŁUPA. NAJGORZEJ, JEŚLI TRENER NIE ZWRACA UWAGI NA ODPWIEDNIE USTAWIENIE CIAŁA W BIEGU CZY SKOKU. NIESTETY NORMY WG. KTOREGO BUDOWANE SA ORLIKI NIE SPEŁNIŁYBY W WIĘKSZOŚCI ZACHODNICH NORM. PRZY BUDOWIE  NASZEGO SZTUCZNEGO BOISKA SAM NADZOROWAŁEM ODPOWIEDNIE WARSTWY PODBUDOWY I NASYPU, WYSTARCZY WEJŚĆ NA NIE, ŻEBY POCZUĆ ROŻNICE.

    Siedziba Akademii została skrupulatnie zaplanowana, położenie  pomiędzy Wilanowem, a  Ursynowem w pobliżu Konstancina Jeziorna oraz 2 km od planowanego mostu i obwodnicy Warszawy pozwoli wszystkim zainteresowanym rozwojem umiejętności piłkarskich na dotarcie w ciągu 5-25 minut do naszej bazy.

    Akademia Progres Warszawa powstawała powoli i z dużym rozmysłem. Wraz z budową zespołu rocznika 2007 powstała baza sportowa i tak małymi kroczkami doszliśmy do etapu, gdzie mogliśmy grać i trenować na własnych boiskach  z zespołem, który był tworzony od podstaw. Nasi wychowankowie zadebiutowali już jako 15 latkowie w seniorskiej drużunie Progresu ( obecnie  A- klasa), która będzie systematycznie wzmacniana.

    Naszym głównym celem jest stworzenie jak najlepszych warunków szkoleniowych i bytowych dla naszych młodych adeptów, gdyż nie ma nic ważniejszego jak  profesjonalne podejście już od początku ich przygody z piłka nożną. Postanowiliśmy się skupić na graczach od najmłodszych lat oraz  umożliwić im grę na naturalnych trawiastych boiskach, z właściwą do rozwoju ilością zawodników przypadających na trenera.

    Akademia Progres Warszawa stawia przede wszystkim na długofalowy rozwój zawodnika, pracę nad każdym aspektem piłkarskim, czy to techniki czy motoryki. Według nas nie tylko talent się liczy, ale także ciężka praca na treningach, obozach, zajęciach indywidualnych, a w połączeniu tych  czynników powstaje wielki piłkarz. Otworzyliśmy przed przyszłymi sportowcami wielką furtkę do rozwoju i samorealizacji, a także spełnienia swoich marzeń. Nasza Akademia wyznacza cel i możliwość dojścia do tego celu, ale wszystko jest w głowach i nogach naszych wychowanków.

     Jako przykład może posłużyć nasza drużyna reprezentacyjna z rocznika 2007/2006 (90% to zawodnicy z rocznika 2007) i choć jest bardzo młoda stażem, to już ma za sobą bardzo dużo rozegranych turniejów i sparingów z innymi drużynami nie tylko w swoim roczniku, ale w starszym także.

Od września 2017 roku rozegraliśmy:

Dwa duże turnieje zagraniczne, 24 turniejów w Polsce, przepracowaliśmy 10 obozów

70 sparingów z różnymi zespołami i rocznikami.

80% wszystkich rozgrywanych meczy wygrywał Progres Warszawa, ale oczywiście były i porażki, z których umieliśmy wyciągnąć wnioski.

 

TURNIEJE

Uczestniczyliśmy w wielu turniejach w Polsce.

1.Ostróda dla rocznika 2006, niestety zajęliśmy 3 miejsce w grupie

2.R.S Sport Nadrzecze, I miejsce

3. Konin II miejsce

4. Wągrowiec IV miejsce

5. Mewa Krubin  dla rocznika 2006-IV miejsce

6. Delta Cup - I miejsce

7.Zakopane dla rocznika 2006- II miejsce

8. II miejsce na turnieju w Zgierzu dla rocznika 2006

9.  VII miejsce na ogólnopolskim Estima cup dla rocznika 2006

10. V miejsce na  na ogólnopolskim Estima cup dla rocznika 2007

11. I miejsce na   ogólnopolskim turnieju dla rocznika 2007 organizowanym przez  Wisłę Płock

12. II miejce na ogólnopolskim turnieju  w Barczewie dla rocznika 2007

13. II miejsce na turnieju w Nadrzeczu, 8 spotkań bez straty gola dla rocznika 2007

14. II miejsce na turnieju w SZALOWEJ  dla rocznika 2007

 

Wyjechaliśmy na trzy turnieje zagraniczne do Niemiec, gdzie w kwietniu 2018 roku zajęliśmy wysokie 6 miejsce, wśród 42 renomowanych drużyn z europejskich Akademii ( graliśmy  z zespołami Eintracht, Wolverhampton, Galatasaray MSV Mainz)

Braliśmy udział w 2 ligach zimowych.

Kids Soccer League oraz Liga Zimowa R.S Sport zajmując 1 miejsce w grze z rocznikiem 2006

We wszystkich turniejach, ligach zimowych rozegraliśmy ponad 80 meczów (oprócz sparingów). Nasi zawodnicy wiele razy  otrzymywali indywidualne wyróżnienia.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...