+48 604 637 624
www.progreswarszawa.pl

Ostatnie mecze w rundzie napawają nas dużym optymizmem przed rewanżami. Zawodnicy urodzeni w 2008 i 2009 r. pokonali pewnie II drużynę Ursus Warszawa wzmocnioną zawodnikami I zespołu 6:1. Było to ważne zwycięstwo pod względem układu tabeli, gdzie pewnie prowadzimy ze stratą jedynie 2 goli. Wcześniejsze mecze z drużynami z ligi wojewódzkiej, kiedy również dominowaliśmy świadczą o harmonijnym rozwoju każdego zawodnika.

W lidze wojewódzkiej natomiast rocznik 2007 pewnie zwyciężył z drużyną z Konwiktorskiej 6:2 chociaż wynik powinien być wyższy. Niestety w meczu na szczycie ulegliśmy zespołowi Znicza 3:0. W tym spotkaniu można stwierdzić, że zagraliśmy "zbyt otwartą piłkę", naraziliśmy się na kontry z których padły wszystkie gole. Jednak uważamy, że w piłce młodzieżowej najważniejsza jest ofensywa i nieustanne budowanie akcji. Zabrakło dokładności pod bramką rywali. Szkoda, że im wyższa liga to większość zespołów woli bronić sektorów i kontratakować, zamiast prowadzić otwartą grę opartą na pressingu, ale takie są realia.

2011 rocznik wygrywa z kolei mecz za meczem, w każdym z nich realizując zadania trenera Mariusza. Chłopcy coraz lepiej się rozumieją na boisku, znacznie lepiej operują piłką zarówno pod względem jej prowadzenia, jak i podań, a w szczególności świetnie rotują pozycje.

Seniorzy w meczu z faworytem do awansu City Wilanów, mimo dużych osłabień zagrali znakomite zawody. Pokazali charakter i nieustępliwość do 86 minuty prowadząc 1:0. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 1:1 po dobrych zawodach naszego zespołu. Brawo za walkę i determinację.

 

ZOBACZ FILM

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...